Hypotéka bez doložení příjmu

Hypotéka bez doložení příjmu

Každý, kdo si někdy sjednával nebo aspoň někdy slyšel něco o sjednávání hypotéky, pravděpodobně ví, že nejde o žádnou legraci a že podmínky kladené na žadatele jsou velmi přísné. Všechny banky přísně ověřují klientovu schopnost splácet skrze jeho bonitu a pravidelný měsíční příjem. Často navíc pravidelný příjem nestačí, navíc je ověřováno, zdali je klient zaměstnán a zdali je v aktivním věku a má tak aktivní příjmy zajištěné do budoucna. Nedávno se však na trhu objevily hypotéky, které tento náhled na hypoteční úvěry a jejich sjednávání naprosto boří. Vše spočívá v tom, že nepožadují doložení příjmu, tedy základní požadavek kladený na žadatele zde zcela odpadá.

Pojďme se tedy podívat na hypotéky bez doložení příjmu blíže a zjistěme, jaké jsou jejich základní parametry, výhody či naopak možné nevýhody.

Ověření příjmů versus bez doložení příjmů

Klasické bankovní společnosti požadují, aby jejich žadatelé o půjčku doložili svůj pravidelný měsíční příjem. Většinou chtějí výplatní pásky 3 až 6 měsíců staré. Někdy však mohou prověřovat i výdaje domácnosti. Jaké máte možnosti u klasické hypotéky, si můžete ověřit s hypoteční kalkulačkou.

Zajímavý článek:  Americká hypotéka Univerzál od Raiffeisenbank

Na druhou stranu existují i neúčelové půjčky, které doložení příjmu nevyžadují. Jsou tak výhodné pro klienty, kteří se z jakýchkoli důvodů nechtějí či spíše nemohou svěřovat se svými osobními informacemi týkajícími se práce a financí. Tyto hypotéky bez dokládání příjmu a jejich zdánlivá úžasnost spočívající v dostupnosti jsou vyváženy vysokými úroky a často také sankcemi za nesplácení. Pokud si chcete tyto dva typy půjček porovnat, pak využijte srovnání hypoték.

Neúčelová půjčka bez doložení příjmů a její specifika

Hypotéka je většinou poskytována do výše 50 % LTV, tedy zástavní hodnoty nemovitosti. Zbytek částky tedy musí zájemce o koupi nemovitosti doplatit z jiných zdrojů.

Výhody

  • Možnost nedokládání příjmů
  • Rychlé vyřízení
  • Neúčelovost půjčky

Nevýhody

  • Vyšší úroky než u běžné půjčky
  • Možné sankce