Peníze na studium od Komerční banky

Peníze na studium od Komerční bankyO tom, že studijní léta spolykají hromady peněz, není určitě pochyb. Máte i vy problémy s placením školného a potřeb k výuce? Potřebujete si nakoupit učební pomůcky, nový počítač nebo jiné věci do školy? Potom se můžete ucházet o úvěr Gaudeamus od Komerční banky, který je určen výhradně pro studenty.

Úvěr Gaudeamus je určený pro občany České republiky, kteří jsou studenty vysoké školy, vyšší odborné školy, střední školy v České republice nebo v zahraničí. Vypůjčené peníze slouží jenom pro osobní, nepodnikatelské potřeby.

Úvěr Gaudeamus zajistí peníze na studium. Půjčka pro studenty může mít účelový nebo bezúčelový charakter a pořídit si ji lze od částky 20 000 Kč do 600 000 Kč. Studenti vysoké školy nebo vyšší odborné školy mohou peníze z úvěru použít na cokoliv. Ostatním studentům je částka určena jen na uhrazení školného. Půjčená částka jde čerpat jednorázově nebo postupně. Maximální doba splatnosti je stanovena na deset let a je podmíněna placením z běžného účtu u Komerční banky. Zároveň však lze splácení jistiny u některých druhů studia odložit až na dobu po skončení studia. Tím pádem budete během studia platit jenom úroky z již vyčerpaného úvěru. V případě, že využijete odkladu splátek, byla stanovena horní hranice úvěru na maximum  150 000 Kč. Odklady splátek jsou možné jen pro studenty vysokých škol a vyšších odborných škol. Pokud nemá žadatel pravidelný příjem, banka zajišťuje úvěr například vkladem u Komerční banky, ručením třetí osoby či stavebním spořením u Modré pyramidy stavební spořitelny.

Za sjednání úvěru neplatíte žádný poplatek a je zaručena nízká úroková sazba. Úvěr Gaudeamus můžete kdykoliv částečně nebo úplně zaplatit bez sankcí. K vyřízení budete potřebovat dva doklady totožnosti a podklady vztahující se k druhu zajištění úvěru.